При спазване на изключителни противоепидемични мерки Секретариатът на НССЕИВ завърши провеждането на планираните срещи по проект „T.E.A.M 2 – Заедно постигаме повече“. Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на програма „Права, равенство и гражданство” (2014-2020) на Европейския съюз от Секретариата на Националния съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси чрез администрацията на Министерския съвет.
В изпълнение на целта на проекта проведените публични събития утвърдиха подхода на работа на Националната ромска платформа като механизъм за диалог, обмен, участие и сътрудничество на заинтересовани страни по въпросите на интеграцията на ромите.
Проведени бяха 13 срещи с участието на представители на заинтересованите страни институции, областни администрации, общини, вкл. и такива, които изпълняват проекти по схемата за безвъзмездна финансова помощ "Социално-икономическа интеграция на уязвими групи", граждански организации, медиатори, активисти роми и други, които имат отношение към въпросите, свързани с интегриране на ромите,
На участниците се представиха последните документи от м. септември и октомври 2020 г. на Европейския парламент и Европейската комисия, анализи на изпълнението на стратегиите за ромите на Европейско ниво, на национално ниво, както и по отношение на изпълнението на основните приоритети. Представени бяха новите насоки на ЕК, използвани подходи и предложения за нови такива, извеждане на хоризонтални политики. Повишаването на капацитета е част от целите на подобни дискусионни срещи, повишаване на знанията и информираността, стимулиране на активност, осъзнаване на необходимостта от активно включване.
Представиха се презентации по изпълнението на всеки от приоритет от Стратегията. Участниците се включиха активно с въпроси и предложения.
Специално внимание бе отделено и на проекта на Стратегия след 2020 г. Бяха разгледани мерки и индикатори, предложени от институциите за периода до 2030 г., както и оперативните цели в самата Стратегия след 2020 . По тях бяха направени препоръки и предложения.
Представиха се успехи, дискутираха се редица трудности на местно ниво, вкл. и от проекти, реализирани по схемата за безвъзмездна финансова помощ "Социално-икономическа интеграция на уязвими групи". Някои от бележките се свеждат до: липса на организация, капацитет, средства, участие, както от страна на местна власт, така и на местните общности.
Проведените срещи изпълниха своето предназначение за установяване на диалог между всички заинтересовани страни.